Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları !

YazarMesaj
DRY-KİLL-LOGİC
Site Admini
Site Admini

Erkek
Rep Puanı :
path="" title="" permalink="">

ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları ! Empty
MesajKonu: ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları !   ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları ! I_icon_minitimeSalı Mart 18, 2008 3:55 pm

2007 yılını hayli sıkıntılı geçiren ATI, sonunda HD 3870 X2 ile Nvidia'nın bileğini bükmeyi başardı. ATI 2007'nin sonlarına doğru piyasaya sunduğu HD 3000 serisiyle göz doldursada, Nvidia'nın G92 işlemci tabanında ürettiği 8800 serisi performans bakımından HD 3000 serisini geride bırakmayı başardı. Bu sürecin sonunda 2008'in ilk aylarında her iki firmadan da tek bir kart üzerinde çift çekirdek barındıran yeni ekran kartlarının geleceği yönündeki haberler, rekabetin hız kesmeyeceğinin göstergesiydi. İşte bu çetin mücadelede ATI, Radeon HD 3870 X2 ile Nvidia'nın bir adım önüne geçmiş oldu.

Radeon HD 3870 X2 temel olarak iki adet RV670 grafik işlemcisinin tek kartta birleştirilmesi esasına dayanıyor. 825 MHz'lik saat hızına sahip grafik işlemci (GPU başına 320 adet stream işlemcisi), 1GB 1800 MHz'de çalışan GDDR3 Bellek, 256 bit bellek veri yolu diğer özellikleri. Tabi 55nm'lik üretim teknolojisine sahip RV670 grafik işlemcisi, güç tüketimi, yerleşim ve ısı sorunları bakımından ATI'nin avantajı olarak görülmekte. Asıl soru 65nm üretim teknolojisine sahip Nvidia G92 işlemcisi, X2 şeklinde aynı kartta bulunduğunda ne gibi dezavantajlara sahip olacak. Şubat ayında GeForce 9800GX2 piyasaya sunulduğunda pek çok soru cevabını bulmuş olacak.ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları ! Amd_crossfirex

ATI Geri Döndü: Radeon HD 3870 X2 Test Sonuçları !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-